Kasulikud nipid

3 dekoratiivset toataime, mis toovad kevade tuppa ja südamesse

Kui sinus ärganud rohenäpp tunneb, et on valmis astuma sammu edasi kaktustest, esitleme Sulle 3 taime, mis on tuntud oma esteetilise välimuse ning dekoratiivsuse poolest ning on seetõttu  ideaalsed sisekujunduse elemendid!

@helvetikacam toob suurepärase stiilinäite, kuidas taimedega sisekujundusele vürtsi anda. Pildil on näha Monstera tüüpi taimekene.

Kummipuu

Täpse nimega kummi-viigipuu on väga populaarne kodu- ning kontoritaim, mis lisaks oma  ilusatele nahkjatele lehtedele ning troopilisele välimusele on ka tubli õhupuhastaja. Kummipuu filtreerib kahjulikke aineid, mis võivad kodumajapidamises õhku sattuda: värvid, lakid, kodukeemia jt. 

Mida peab teadma: Kummipuu on üldiselt vähenõudlik taim, kuid kuivust ei talu temagi. Kasta iganädalaselt  või siis, kui mulla pealiskiht on kuiv. Potil peaksid olema nõrutusavad ning üleliigne vesi tuleks peale iga kastmiskorda aluselt ära valada. Kuna looduslikult kasvab kummipuu pikkusesse, mitte põõsataoliseks nagu kodusättes eelistaksime, on soovitud kuju võimalik luua kärpimisega. Selleks parim aeg on kevadel.

Havisaba

Havisaba on väga andestav sukulent, kes elab üle ka paarinädalast hooletusse jätmist- ideaalne alustajale taimeomanikule! Kõvad ja teravad lehed võivad kasvada lausa 2 meetri pikkuseks.  

Mida peab teadma: Et vältida oma havisabal juuremädanikku, kasta ainult siis, kui mulda katsudes on see täiesti kuiv. Võimalusel kasta taime poti põhja kaudu: see sunnib taime arendama paremat juurestikku ning aitab hiljem tasakaalustada taime suuri ja pikki lehti. Havisaba suudab kasvada vähevalgustatud ruumides, ent kasvab kiiremini valgusrohkes paigas, kõige paremini ilma otsese päikesevalguseta. 

Harilik luuderohi

Oled näinud Instagrami kodudes neid lummavalt rippuvaid vääte ning lehti ning soovinud ka enda kodu säärase iludusega kaunistada? Harilikku luuderohtu peetakse välitingimustes invasiivseks oma suure kasvu- ja levimiskiiruse tõttu, kuid toataimena on luuderohi taltsas ning kaunis sisustuselement. Kaval on kasutada ära luuderohu rippuvaid vääte seinade, riiulite ning kappide dekoreerimiseks.  

Mida peab teadma: Luuderohule meeldib valgus! Vähese valguse käes ei pea luuderohi kaua vastu. Sellele taimele ei meeldi ülekastmine, ennem eelistab luuderohi kuivust (samas vajab õhuniiskust). Parim temperatuur luuderohule on jahedama poolne, (10°C-21°C), seega ära paiguta taime küttekeha vahetusse lähedusse.

Uudista ka HomeWelli e-poes: https://www.homewell.ee/