Kujundus

Kuidas kujundada saunainterjööri?

Kui pika juurdlemise tulemusena oled otsustanud võtta ette sauna ehitamise teekonna, on palju faktoreid, mida silmas pidada. Iganädalane saunarituaal tuleb kindlasti kasuks praegusel külmal ja pimedal ajal, mil spaa- ja saunakeskused on kinni ning kõige turvalisem on aega veeta kodus.

Milleks üldse oma saun?

Vaieldamatult on igaüks kuulnud saunatamise kasudest. Kõrge temperatuur parandab vereringlust ning on tuntud stressileevendaja, samuti on saunast kasu tervisesportlastel, et peale pingutust lihaspingeid ravida. Saunas higistamine puhastab organismi mürkidest, aitab leevendada unetust ning toetab naha uuenemist. Seega on saunal palju häid omadusi ning hüvesid, milles loomulikult mängib osa ka sotsiaalne tähtsus. Saun on alati olnud nii vaikse enesepeegelduse, kui ka sõbralikuks kohtumispaigaks.

Termopuit

Termotöötluse käigus asetatakse puit hapnikuvabasse keskkonda ning kuumutatakse kõrgel temperatuuril (200℃-240℃) koos veeauruga. See protsess parandab puidu ilmastikukindlust, soojusisoleerivust ning vähendab puidu niiskuspaisumist. Kuna protsessi on hõlmatud ainult temperatuur ja veeaur, ei sisalda puit ka mingeid kemikaale, mis võiksid leili käigus eralduda. Keskkonnasõbralikele on see samuti hea uudis, sest nõnda ei teki probleeme ka materjali ümbertöötlemisega. On tõestatud, et termopuit lausa 25x vastupidavam alternatiiv tavapuidust saunamööblile ning voodrilauale. Kuid nagu ikka, tuleb arvestada teatavat hinnaerinevust tava- ning termotöödeldud puidu vahel!

Inspireeru saunainterjööride põnevast maailmast

Puit annab kujundusega mängimisel palju põnevaid ning loomingulisi võimalusi. Inspireeru interneti saunadest või kasvõi mõne veekeskuse saunast! Professionaalide poolt disainitud saunades on kujundus läbimõeldud ning ka lisaelementidel oma eesmärk. Näiteks kadakapuust lagi või seinapaneelid hakkavad kuumaga meeldivalt lõhnama ning kui mõne aja möödudes hakkab aroom kadumisel piisab vaid mõningast lihvimisest, kui saun on taas meeldivat kadaka lõhna täis. Kui sul on raskusi oma visiooni ellu viimisega, siis ei tohiks karta spetsialistidega ühendust võtta.

Valgustus

Leili- ning eesruumi valgustuse võtmesõnad võiksid olla sumedus, hubasus ning niiskus- ja kuumustaluvus. Leiliruumi valgustamiseks oleksid ideaalsed lavaalused kohtvalgustid, või lakke suunatud seinavalgustid. Väldi otsest laevalgustust, see mõjub karmilt lõõgastavas sättes ning on liialt ere. Selle asemel eelista mitut pisemat kohtvalgustit, et tagada mõnus saunamiljöö.

Vaata HomeWelli mööblipakkumisi siit: https://homewell.ee/