Kuidas valida mööblit?

Mille järgi eristada sisekujunduse stiile?

Milline stiil on Sinu lemmik?

Kindlasti oled Sa kunagi internetiavarustest ammutanud inspiratsiooni just endale sobiva kodu sisustamiseks? Võib-olla oled juba noorena kogunud mõtteid näiteks Pinterestist, et millist kodu tulevikus tahaksid. Kas Sulle meeldib pigem modernne või klassikaline stiil? Kui Sa ei ole endale veel meelepärast stiili leidnud, siis järgnevalt on välja toodud mõned põhilisemad stiilid, mis võivad olla abiks Sinu maitse kujundamisel.

Modernne stiil

Modernset stiili iseloomustavad konkreetsed ja selgelt eristuvad piirjooned. Selle stiili juures on oluline eelkõige funktsioon kui vorm. Modernses kujunduses puuduvad ebavajalikud aksessuaarid ja dekoratsioonid, sest selles stiilis on lihtsus väga olulisel kohal. Modernses stiilis puudub kaootilisus, segadus ja virrvarr.

Puhas välimus, julged külmad toonid ning geomeetrilised vormid on modernse stiili märksõnadeks. Modernne stiil sobib suurepäraselt avarasse interjööri.

Modernne stiil rõhutab mööbli lihtsust, kuid maksimaalset ärakasutamist. Sel põhjusel leidub sellistest kodudest tihti mõõtude järgi valmistatud telekaaluseid, raamaturiiuleid, diivanilaudasid ning miks ka mitte spetsiaalselt antud ruumi jaoks valmistatud diivanit. Tihtipeale modernses kodus on aknad kardinavabad või kasutatakse tagasihoidlikke ruloosid või külgkardinaid.

Skandinaavia stiil

Skandinaavia disain toetub põhjamaisele lihtsusele ja lakoonilisusele. Skandinaavia stiilis ruum on särav, avar ja funktsionaalne. Sisekujundus on lihtne ja elegantne, olulisel kohal on puhas ilu ning lihtsad detailid.

Tihti kasutatakse antud stiilis valgeid toone ning aksessuaarid on heledast puidust, ka põrandaid kaunistavad laiad põrandalauad. Skandinaavia stiilis interjööri lisavad tihtilugu värvi kunstiteosed, looduslikud tekstiilid või mööbliesemed. Mööbliesemed on sageli hoopis iseseisvad kunstiteosed, kuid siiski funktsionaalsed. Olgu tegu väikese laelambi või suure elutoadiivaniga, peab see jätma atraktiivse mulje.

Tänapäevane stiil

Modernne ja tänapäevane stiil on veidi sarnased, ning neid on lihtne segamini ajada. Põhiline erinevus nende kahe vahel on modernse stiili 20. sajandi alguse disainivoolu tõlgendamine. Tänapäevane stiil on sujuvam, näiteks võib see stiil sisaldada hoopis kumeraid jooni, mis modernses stiilis puudusid.

Tänapäeva stiili suurimaks plussiks on paindlikus, mis võimaldab sisekujunduses kasutada erinevatest komplektidest pärinevaid mööbliesemeid. Tänapäeva stiilis on oluline ka õhk ehk kohad ruumis, kus puudub mööbel ja aksessuaarid. Interjööri sobivad puhta stiiliga mööbliesemed, mis on tavapäraselt musta, valget või neutraalset tooni. Vältida tuleks sitse-satse, et kujunduse üldmulje oleks lihtne ja värske.

Klassikaline stiil

Klassikaline sisekujundus panustab suuresti sümmeetrilisusele ja tasakaalule. Ruumid, milles on kasutatud just seda stiili, on väga läbimõeldud. Sageli kasutatakse sellises interjööris keskset eset, mille ümber ülejäänud ruum sisustada. Näiteks kamin või hoopiski suur söögilaud.

Klassikalise kujunduse värvipaletis on enim kasutatavad tavaliselt neutraalsed toonid: kollased, sinised, rohelised ja pruunid toonid. Klassikalises kujunduses on kasutusel mööbel, mis võib olla valmistatud täis- ja väärispuidust, klaasist ja marmorist mis lisavad ruumile väärikust. Sageli on puitmööbel lakitud, mis muudab ruumi graatsiliseks. Ka sobivad kangad dekoratsioonielementidel lisavad elegantsust.

Minimalistlik stiil

Minimalistlik stiil lähtub lihtsusest, seda samal ajal veel minimaliseerides, luues täieliku zen-tunde. Geomeetrilised vormid ja lihtsad materjalid loovad arusaadava ja kvaliteetse interjööri. Minimalistlikus stiilis kasutatakse sageli naturaalset valgust.

Värvipaletti kuuluvad neutraalsed ja sujuvad toonid. Sisustus on lihtne ning erinevate detailide puhul ei ole vaja midagi üleliigset, sest lõppkokkuvõttes on antud stiil määratud olema funktsionaalne ja ülimalt puhaste joontega.

Sellepärast võib minimalistlik ruum tunduda tühjana, kuid õigesti valitud kapp, laud, toolid ja diivan võivad rääkida enda eest. Ei tohi unustada, et minimalistliku stiili puhul kehtib mõte: vähem on rohkem. Iga mööbliesemel peab olema eesmärk või mitu.

Boheemlaslik stiil

Boheemlaslikus stiilis on segatud industriaalne ja kaasaegne disain, luues hooletu, kuid isikupärase välimuse. See stiil peegeldab muretut eluviisi, kus peamine reegel on teha kõike enda tahtmise järgi. Sellises stiilis kodud võivad sageli olla betoonist põrandaga, värviliste põrandavaipadega, palgist seintega. Lisaks on kasutatud terast ning mõned kohad võivad jätta lõpetama ehituse mulje. Sellises kodus kasutatakse tihti vintage-stiilis mööblit ning valgusteid.

Kirju vaiba peal roheline diivan, kõrval lillad tugitoolid, mille üle on visatud kollane päevatekk. Boheemlaslik stiil võib jätta eklektilise mulje, kuid sobib ideaalselt inimesele, kes armastab värve ja meeldivat segadust.

Maalähedane stiil

Maalähedane stiil saab inspiratsiooni loodusest, kasutades puitu ja kivi ning kõike muud maalähedast. Selline stiil võib erinevates riikides olla isesugune, sest antud stiilis on olulisel kohal ka kultuuri.

Tihti kasutatakse maaläheduse saavutamiseks erinevaid puitmaterjale ning looduslike kangaid, näiteks linane kangas. Sisekujunduses on pigem rõhutatud soojusele, et inimestel oleks antud ruumis viibides mõnus ja mugav. Antud stiil võib jätta tihti mulje, et ruumis on liigselt sisekujunduselemente, kuid see annab just õige maalähedase stiili tunde.

Maalähedase stiili mööbelgi on inspireeritud loodusest ning valmistatud kasutajasõbralikest materjalides. Puidust voodipeatsid ja -raamid on magamistoas tõeline aare. Ideaalselt hästi sobivad sellisesse stiili vanamoodne, isegi antiiki meenutav mööbel – vanaema pärand!

Meie oma tootevalikusse oleme valinud mööbli mis oleks praktiline, mõistlikus hinnaklassis, ning sobiks hästi igasse koju.

Siit leiad kõik mööbli elutuppa >

Siit leiad kõik mööbli magamistuppa >

Siit leiad kõik köögimööbli komplektid >

Igale registreerunud püsikliendile tasuta 250 boonuspunkti ehk 5€ kohe kasutamiseks. Registreeri konto siin: Minu konto

Head sisustamist!